A hallgató költségtérítési díját számla alapján cég, gazdasági társaság fizeti be

Eljárás menete:

• Jogi személy részére történő számlakérés esetén a hallgatónak kötelező egy Számlakérési nyilatkozatot kitöltenie
  • A nyilatkozatra a Tanulmányi Osztály előzetesen rávezeti a költségtérítési díjat.
  • A hallgató a cég képviselőjével kitölteti, aláíratja és lepecsételteti a nyilatkozatot.
  • A Számlaigénylő nyilatkozatot beiratkozáskor a hallgató leadja a Tanulmányi Osztályon
  • A kitöltött Számlaigénylő Nyilatkozat leadásával egyidőben, a nyilatkozaton szereplő adatokat a hallgatónak rögzítenie kell a Neptun rendszerben is!
  • Amennyiben nem rögziti a Neptunban a befizető szervezet adatait és nem állítja be a kiírt költségtérítési díjhoz befizetőként, "Késedelmes hivatalos adatszolgáltatás" miatt pótdíjat vetünk ki (2000 Ft) és csak ezen díj befizetése után állítjuk ki a számlát.
    • http://neptun.bmf.hu honlapról belép hallgatóként a kapott azonosítóval és jelszóval a Neptun rendszerbe.
    • Saját adatok / Szervezetek menüpont / Új szervezet felvétele gomb
      • Cég esetében a szervezet típusa: 'Partnerszervezet'
      • Kötelezően megadandó adatok: Név, Adószám, Számlázási cím
      • Amennyiben a levelezési cím eltér a számlázási címtől, akkor a 'Mentés gomb' megnyomása után rögzíthető az ‘Új felvitel’ gomb megnyomására 'Értesítési címként'
    • Amennyiben a hallgató megosztva teljesíti a költségtérítési díjat, ezt a Neptunban a Pénzügyek/Befizetések-nél osztja meg a tételt a hallgató, hogy a befizetési kötelezettségek milyen formában, és a hivatalos befizetők között milyen arányban megosztva történjenek. Majd a részösszegek elmentése után minkét tételhez beállítja a befizetőt.
    • A Tanulmányi Osztály a kitöltött Számlakérési nyilatkozatot eljuttatja a Neptun csoporthoz ellenőrzésre.
    • A helyesen kitöltött és rögzített nyilatkozatok alapján a cég részére a Neptun csoport megküldi a számlát.

A számlát befizetés előtt kell kérni. Kiállított számlát nem áll módunkban módosítani!

neptun_segedlet_szamlazas.pdf201.71 KB
szamlakeresinyilatkozat2008.pdf58.82 KB