Tájékoztatás a diákigazolványok érvényességéről, a kihirdetett veszélyhelyzet időszakában

Tisztelt Hallgató!

A kihirdetett veszélyhelyzetre és a kapcsolódó rendeletekre tekintettel a diákigazolványok érvényessége meghosszabbításra került, függetlenül attól, hogy azon 2019/2020. tanévi őszi vagy tavaszi, illetve 2020/2021. tanévi őszi érvényesítő matrica található.

A közlekedési szolgáltatók e három érvényesítő matrica bármelyikével ellátott diákigazolványt elfogadják a veszélyhelyzet időszaka alatt, illetve az azt követő 60 napig (jelenleg tehát 2021.02.08. + 60 napig).

Amennyiben nem rendelkezik még diákigazolvánnyal, akkor lehetősége van ezt helyettesítő (technikai) igazolás igénylésére a Neptun rendszeren keresztül.

A diákigazolvánnyal és az ezt helyettesítő (technikai) igazolással kapcsolatos eljárási rendről és a részletszabályokról bővebb tájékoztatást az alábbi linken talál.

Jó egészséget kívánva!
Üdvözlettel:
Oktatási Főigazgatóság
Tanulmányi Iroda

Tájékoztatás és eljárási rend a diákigazolványok érvényességével és igénylésével kapcsolatban a 2020/2021. tanév őszi félévben az Óbudai Egyetemen442.09 KB