Robottechnikai Szakkollégium

Kedves Hallgató!

Az Óbudai Egyetem Robottechnikai Szakkollégium és az IEEE Obuda University Systems, Man, and Cybernetics Society Student Branch Chapter közös szervezésében ingyenes kurzusokat hirdet az Óbudai Egyetem jelenlegi és jövőbeni hallgatóinak. A folyamatosan megszervezésre kerülő ingyenes kurzusok célja, hogy segítséget nyújtsunk a tudományos élet után érdeklődőknek és bevezetést kapjanak a tanórákon túlmutató kutatói lehetőségekbe, amelyeket a Robottechnikai Szakkollégium biztosítani tud tagjai számára.

A 2016/2017-es tanév I. félévében meghirdetésre kerülő kurzusok:

• Tudományos művek szerkesztése LaTeX környezetben
    Előadó: Eigner György kutató

Kurzus tematikája:
IEEE nemzetközi mérnökszervezet felépítése, lehetőségeinek bemutatása, tagság előnye. CV, szakdolgozat, diplomamunka, TDK dolgozat, OTDK dolgozat, tudományos publikáció, folyóirat cikk, előadások és egyéb dokumentumok szerkesztése LaTeX környezetben. Összetett PHD disszertáció megszerkesztése, formázása, publikálása szintén LaTeX környezetben.

• Android operációs rendszer lehetőségei
    Előadó: Mezei Miklós tanársegéd

Kurzus tematikája:
A kurzuson az androidos operációsrendszer lehetőségeivel ismerkedünk meg, hogy hogyan tudunk egy telefonból egy egyszerű vezérlőt készíteni. Android programozási nyelv alapjait bemutatva.

A kurzusok időpontjai:
2016. november 10. 17-19 óra
2016. november 24. 17-19 óra
2016. december 8. 17-19 óra
2017. január 12. 17-19 óra

Helyszín:

Robottechnikai Szakkollégium, 1032 Budapest, Kiscelli utca 78. Einstein terem.

Minden kurzust követően kötetlen beszélgetésre van lehetőség a kutatókkal, előadókkal a kurzus helyszínén.

A kurzuson való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, amelyet a következő linken lehet elérni:

Mindenkit várunk sok szeretettel az előadásokra!

Köszönettel,
Pausits Péter