Teendők a 2016/17/1 félév költségtérítési díjának diákhitelből történő finanszírozása esetén

Meglévő diákhitel szerződés mellett.

Szabad felhasználású diákhitel 1 - Engedményezés:

1. Ha a hallgató nem saját maga fizeti a költségtérítési (önköltségi) díját, akkor köteles egy fizetési szándéknyilatkozatot bemutatni, amelyből kiderül, hogy a költségtérítési díjának hány százalékát fizeti diákhitelből. A nyomtatvány megtalálható a Neptun honlapon a Nyomtatványok között "Nyilatkozat - Költségtérítési díj megfizetéséhez" címszó alatt és a kari Tanulmányi Osztályokra kell eljuttatni a regisztrációs hét első napjáig.
  2. Véglegesítse tárgyfelvételét a Neptun rendszerben a regisztrációs hét utolsó előtti napjáig. Ezen időpont után nem vehet fel és nem adhat le tantárgyakat!
  3. A Diákhitel Direkt weboldal (www.diakhiteldirekt.hu) Engedményezés/Nyomtatvány menüpontjából letölthető az Engedményezési Adatlap. Ezt ki kell nyomtatni és kitölteni 3 példányban. Aláírni a leadáskor kell!
  4. A Tanulmányi Osztályon nyilatkoznia kell arról, hogy tárgyfelvétele véglegesnek tekinthető. A Tárgyfelvételi nyilatkozat letölthető a Neptun honlap Nyomtatványok menüpontjából. A kitöltött nyilatkozat a tanulmányi ügyintézőnél marad, fénymásolatot kell bemutatni a Hallgatói Központban. Tárgyfelvétele letiltásra kerül.
  5. A felvett tárgyaktól függően a tanulmányi ügyintéző kiszámolja a költségtérítési díjat, melyet rögzítenek a Neptun rendszerben. Ugyanezt az összeget kell feltüntetni a Tárgyfelvételi nyilatkozaton és az Engedményezési Adatlapokon. Engedményezést félévenként maximum 250.000 Ft-ra lehet kérni.
  6. Az Engedményezési Adatlapokat a Hallgatói Központokban lehet leadni. Leadási határidő: 2016. szeptember 15.!

Kötött felhasználású diákhitel 2:

3. A Tanulmányi Osztályon nyilatkoznia kell arról, hogy tárgyfelvétele véglegesnek tekinthető. A Tárgyfelvételi nyilatkozat letölthető a Neptun honlap Nyomtatványok menüpontjából. A kitöltött nyilatkozat a tanulmányi ügyintézőnél marad, fénymásolatot kell bemutatni a Hallgatói Központban. Tárgyfelvétele letiltásra kerül.
  4. A felvett tárgyaktól függően a tanulmányi ügyintéző kiszámolja a költségtérítési díjat, melyet rögzítenek a Neptun rendszerben. Ugyanezt az összeget kell feltüntetni a Tárgyfelvételi nyilatkozaton. Amennyiben nem a teljes összeget, csak egy részét szeretné diákhitelből finanszírozni, akkor a rögzítés után kérheti a tétel megbontását.
  5. A Diákhitel Direkt felületére bejelentkezve lehetősége van módosítani az igényelt hitel összegén. Egy félévben csak egyszer módosíthatja! A módosítás határideje: szeptember 30.! A módosításhoz nem szükséges külön nyomtatványt kitöltenie, aláírnia és leadnia, elektronikusan rögzíthető a kérelem. Ha nem történik módosítás, az előző félévben megadott összeget utalják, de maximum a teljes képzési költség összegét. Ha az említett összeg kevesebb, mint az adott félév költségtérítési díja, a különbözetet a hallgatónak kell befizetnie a Neptun gyűjtőszámlán keresztül!
  6. A Neptun hallgatói felületén a Pénzügyek/Beállítások/Diákhitel 2 fülön kell megadnia Diákhitel szerződésszámát, melyet utána a Pénzügyek/Befizetés menüpontban a kiírt tétel sorában a "+" jelre kattintva megjelenő Diákhitel2 pontban hozzárendelhet a tételhez.