FELHÍVÁS a személyi jövedelemadó 1 %-ának felhasználásáról

A 2013. évi adóbevallás során mindenki dönthet arról, hogy befizetendő adója 1-1 %-át nem a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz, a NAV-hoz fizeti be, hanem valamely egyház, illetve társadalmi (civil) szervezet részére juttatja el. Az Adózás Rendjére vonatkozó törvény alapján adója 1%-át bárki felajánlhatta az Óbudai Egyetem javára.

A 2012. évi személyi jövedelemadó 1 %-ból 2013–ban 1.750.909,- forint került az egyetem számlájára, melyet Józsefvárosban, a Tavaszmező utcai hallgatói zsibongó bérleti díjának finanszírozására fordított intézményünk.

A 2013. évi személyi jövedelemadó bevallás során egyetemünk részére felajánlásra kerülő 1 %-ot a XXI. század követelményeit kielégítő hallgatói terek további fejlesztésére kívánjuk fordítani.

Amennyiben egyetértenek céljainkkal, akkor a NAV nyilatkozaton az egyetem 15773063-2-41 adószámát feltüntessék fel. Kérjük Önt, az egyetem céljaival szimpatizálókat, hogy 1 %-át az Óbudai Egyetem részére ajánlják fel.

Dr. Gáti József
Kancellár