Szakmai - Tudományos Műhely

Az Óbudai Egyetem Kollégiumának Bánki Donát Tagkollégiumában a 2009/10-es tanév II. félévében kezdte meg működését,  a "Szakmai Tudományos Műhely" névre keresztelt, nyilvános ismeretterjesztő előadássorozat. Elképzelésünk az volt, hogy lehetőséget biztosítsunk az Egyetem munkatársai számára szakmai és tudományos tevékenységük, esetleg hobbyjuk bemutatására, a hallgatók körében történő népszerűsítésére, és új típusú kapcsolatok építésére. Az előadások alapvetően nem a tantervi órák anyagaihoz kötődnek, de lehetőséget kívánnak biztosítani arra, hogy az oktatók és hallgatók kötetlen keretek és beszélgetések között találkozhassanak, illetve szakmai érdeklődésüknek megfelelően ismereteiket bővítsék. Reményeink szerint ezek a szakmai ismeretterjesztő előadások segítenek hallgatóinknak, a komplex mérnöki gondolkodás és szemlélet kialakulásában, illetve felkeltheti érdeklődésüket a szakmai tudományos munka iránt, ezzel is segítve, hogy minél több hallgató kapjon kedvet és kapcsolódjon be a Karokon, Központokon működő tudományos műhelyek tevékenységébe. A programsorozat október 02-i nyitóelőadásával idén a VIII. szemeszterét kezdi meg.

szakmai-tudomanyos-muhely-2013-10-02.pdf321.78 KB
szakmai-tudomanyos-muhely-2013-osz.pdf272.72 KB