Diákhitel igénylés

Tisztelt Hallgatónk!

Az Óbudai Egyetem és a Diákhitel Központ Zrt. által kötött szerződések értelmében 2011. januárjától az egyetem Hallgatói központjaiban lehetőség van Diákhitel igénylés leadására valamint engedményezés kérésére.

Hiteligénylés
A kölcsönt felveheti államilag támogatott és költségtérítéses képzésben részt vevő, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgató is, akár nappali, akár esti, akár levelező tagozaton vagy távoktatásos formában tanul.
Felvehető összegek:

• Államilag támogatott képzés esetén:
    15.000 Ft/hó, 21.000 Ft/hó, 25.000 Ft/hó, 30.000 Ft/hó, 40.000 Ft/hó
  • Költségtérítéses képzés esetén:
    15.000 Ft/hó, 21.000 Ft/hó, 25.000 Ft/hó, 30.000 Ft/hó, 40.000 Ft/hó, 50.000 Ft/hó

Engedményezés - Költségtérítési díj közvetlen befizetése a Diákhitelből.
A hallgatói hitel engedményezésére a felsőoktatásban tanulmányokat folytató és a Diákhitel Zrt.- vel érvényes kölcsönszerződéssel rendelkezők jogosultak.
A diákhiteles hallgató az igénylelt Diákhitel-összeg egy írásbeli megállapodásban rögzített részét közvetlenül a felsőoktatási intézmény számlájára utalja a Diákhitel Központ. Ebben az esetben az egyetem megelőlegezi a hallgató beiratkozott státuszát, mintha a félév kezdetekor befizette volna a költségtérítést.
Félévenként újabb engedményezési lapot kell kitölteni, ősszel szept. 15-ig, tavasszal febr. 15-ig.
Az engedményezés ideje alatt a Diákhitel-szerződés nem mondható fel, nem kérhető a folyósítás szüneteltetése, nem kérhető a havi folyósításra áttérés, és nem kérhető alacsonyabb összeg sem. Az engedményezés felmondása, csak az intézmény hozzájárulásával történhet

További információkért forduljon a Hallgatói központok munkatársaihoz, valamint látogasson el a www.diakhitel.hu weboldalra.

Hallgatói központok

ÓBUDA:

1034 Budapest, Bécsi út 96/b (Mozdonyos épület 1. Emelet 104.)

JÓZSEFVÁROS:

1084 Budapest, Tavaszmező út 14-18. (G épület alagsor)
1084 Budapest, Tavaszmező út 17. (A épület alagsor)
1081 Budapest, Népszínház út 8. (p 20.)

Budapest, 2011. január 20.

Oktatási Főigazgatóság